Asset Publisher

 

Weź udział w promocji Programu




3…2…1… Promujemy! Czy to takie proste? Oczywiście, że nie, ale musisz pamiętać że w swoim zakresie powinieneś promować zarówno projekt jak i Program z którego jest współfinansowany. Zadanie to musi wykonywać każda instytucja zaangażowana we wdrażanie Programu. My też! Zobacz! Posłuchaj! Obejrzyj!




Warto w fotograficznym skrócie poznać ścieżkę, którą kroczą potencjalni beneficjenci i beneficjenci projektów RPOWM zarówno w ubieganiu się  o środki jak i  przy realizacji projektów. Przygotowana przez nas grafika pokazuje drogę, jaką muszą przejść projektodawcy, by zyskać dofinansowanie na otwarcie żłobków i klubów dziecięcych. Oto szczegóły:




Inna ścieżka rozwoju towarzyszy potencjalnym uczestnikom i uczestnikom projektów, którymi w przypadku naszej grafiki są rodzice dzieci do lat 3, którzy chcą wrócić na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem. Dzięki uczestnictwu w projekcie mogą wrócić na ścieżkę zawodowej kariery i pozostawić malucha pod opieką instytucji, która powstała dzięki dofinansowaniu z WUP. Poznajcie szczegóły:
 
 




„Twoja pasja - Twoje Fundusze Europejskie"
 
 
W ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie realizuje działania, dzięki którym mieszkańcy regionu zyskują doświadczenie zawodowe czy kwalifikacje w efekcie prowadzące do znalezienia pracy.
Na aktywizację i rozwój zawodowy mieszkańców Mazowsza w latach 2014-2020 r. w ramach RPO WM 2014-2020 Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie przekazał do wykorzystania ponad 816,5 mln złotych. Dzięki temu ze wsparcia w znalezieniu pracy skorzystało ponad 61,5 tys. osób.
 
Poniżej prezentujemy efekty projektów realizowanych przez Powiatowe i Miejskie Urzędy Pracy na Mazowszu z udziałem osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia, które zmieniły swoją sytuację zawodową właśnie dzięki wsparciu finansowanemu z Funduszy Europejskich.

Cykl filmowy – „Twoja pasja, Twoje Fundusze Europejskie"  pokazuje jak projekty unijne pomagają spełniać marzenia i realizować pasje na polu zawodowym. Filmy prezentują inspirujące historie rozwoju zawodowego oraz sylwetki osób, które założyły własną działalność gospodarczą, dzięki dotacji z powiatowych urzędów pracy.


Pani Małgorzata Gurgon otrzymała dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu na podjęcie własnej działalności gospodarczej.





Pani Monika Szczubełek otrzymała dotację na założenie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce.





Pan Michał Kacz otrzymał dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy m.st. Warszawy.





Pani Weronika Sakowska otrzymała dotację na założenie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach.



Zobacz więcej na kanale YouTube Aktywni na Mazowszu.


 

"Efekty realizacji projektów w ramach Osi VIII RPO WM"

 

Przedstawiamy efekty wdrażania projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie płockim". Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku wspierał osoby bezrobotne po 30 roku życia w polepszeniu ich sytuacji na rynku pracy. Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej zidentyfikowanych jako zagrożone na rynku pracy i ochrona istniejących miejsc pracy w związku z epidemią COVID-19 w powiecie płockim.
Chcesz zobaczyć zwiastun? Kliknij tutaj.





Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie siedleckim i mieście Siedlce ". Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach wspierał osoby bezrobotne po 30 roku życia w polepszeniu ich sytuacji na rynku pracy. Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej, które zostały zidentyfikowane, jako zagrożone na rynku pracy i ochrona istniejących miejsc pracy w związku z epidemią COVID-19 w powiecie siedleckim i mieście Siedlce.
Chcesz zobaczyć zwiastun? Kliknij tutaj.

 



Projekt „Stworzenie 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w funkcjonującym Żłobku Miejskim w Ostrołęce". Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Miasto Ostrołęka umożliwiło osobom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3 powrót do aktywności zawodowej. Celem projektu było ułatwienie powrotu do aktywności zawodowej 3 osób pozostających bez pracy oraz 17 osób posiadających zatrudnienie zamieszkujących miasto Ostrołęka w okresie do 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie.
Chcesz zobaczyć zwiastun? Kliknij tutaj.




Projekt „Rozwiń skrzydła kariery". Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Urząd Pracy m. st. Warszawy wspierał osoby bezrobotne po 30 roku życia w polepszeniu ich sytuacji na rynku pracy. Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej należących do grup defaworyzowanych pozostających bez pracy w m.st. Warszawa.
Chcesz zobaczyć zwiastun? Kliknij tutaj.

 


Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w w powiecie radomskim i m. Radom". Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu wspierał osoby bezrobotne po 30 roku życia w polepszeniu ich sytuacji na rynku pracy. Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej należących do grup defaworyzowanych pozostających bez pracy w powiecie radomskim i mieście Radom.
Chcesz zobaczyć zwiastun? Kliknij tutaj.





Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie ciechanowskim". Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie wspierał osoby bezrobotne po 30 roku życia w polepszeniu ich sytuacji na rynku pracy. Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat i więcej zidentyfikowanych, jako zagrożone na rynku pracy i ochrona istniejących miejsc pracy w związku z epidemią COVID-19.
Chcesz zobaczyć zwiastun? Kliknij tutaj.

 


"Dobre praktyki"

 
Projekt „Żłobek naszych marzeń" zrealizowany został w Pruszkowie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, udało się utworzyć 120 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Nowe miejsca w żłobku umożliwiają rodzicom i opiekunom powrót do pracy lub podjęcie nowego zatrudnienia. Inicjatywa została sfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 



 
 
„Aktywny Rodzic – wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 w wyniku utworzenia żłobka w Sierpcu" to projekt zrealizowany dzięki Funduszom Europejskim. Projekt „Aktywny Rodzic" to nie tylko budowa nowego żłobka. To także pomoc rodzicom w ich powrocie do pracy. Dzięki temu mogą dalej zdobywać swoje doświadczenie zawodowe, a dzieci spokojnie się rozwijać.

 
 
 
Czy można być młodym rodzicem i jednocześnie rozwijać się zawodowo? Projekt „Żłobek dla malucha – szansą na powrót do aktywności zawodowej rodzica" udowadnia, że TAK. Dzięki unijnemu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, pozyskanemu z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, na warszawskiej Białołęce powstały trzy żłobki. Realizatorami projektu są: miasto stołeczne Warszawa, Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Zespół Żłobków miasta Warszawy.
 


 
 

"Kosmicznie dobre wsparcie ze środkami unijnymi!"

 
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie dba o rozwój rynku pracy na Mazowszu. Zajmuje się m.in. pośrednictwem pracy oraz poradnictwem zawodowym. Jednym z zadań Urzędu jest także pośredniczenie w przydzielaniu środków unijnych w ramach projektów związanych z rynkiem pracy. Projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzkiego na lata 2014-2020 wspieranego działaniami WUP w Warszawie są skierowane do osób po 30 roku życia. W tym szczególnie do: kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, osób powyżej 50 lat,
osób z niepełnosprawnościami, opiekunów dzieci do lat 3.
 
Środki unijne pomogły już 1734 osobom z niepełnosprawnościami, ponad 34 tys. osobom o niskich kwalifikacjach i prawie 14 tys. osobom powyżej 50 roku życia. Pozostałe efekty działań RPO WM w ramach Osi VIII to:
- 758 złożonych wniosków o dofinansowanie (ich wartość wyniosła ponad 1 mld zł);
- 3057 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3;
- ponad 1000 osób powróciło na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka;
- 8696 osób otrzymało środki na podjęcie działalności gospodarczej.
 
 



„Po pracę w 3D"


Jak widzimy mazowiecki rynek pracy w 3D? Właśnie tak! Przed Wami 3 filmiki o konkursach na Mazowszu. Podzieliliśmy  je ze względu na to do kogo możecie zwracać się po wsparcie: do urzędów pracy, beneficjentów wyłonionych w ramach konkursu. Jeden materiał został stworzony specjalnie dla Was i dotyczy tworzenia żłobków na Mazowszu! Filmiki zamieszczone są też na naszym kanale na Youtubie. Kliknijcie jeśli chcecie obejrzeć więcej:

 
IFrame
 
 




 

„Żłobki dla Warszawy"


Tworzenie żłobków, klubów dziecięcych i miejsc opieki u opiekuna dziennego cieszy się ogromnym zainteresowaniem, niezależnie od prowadzonych naborów.  Nabór z września 2018 roku dotyczący miejsc na terenie Warszawy i okolic nie jest wyjątkiem od tej reguły, dlatego specjalnie dla piszących wnioski nagraliśmy audycje, które mają nie tylko zachęcić do ubiegania się o dofinansowanie, ale przede wszystkim przybliżyć kryteria i warunki udziału w konkursie. Szczegółowych wskazówek udzielają: Emilia Jędrej- wicedyrektor ds. funduszy europejskich oraz Tomasz Sieradz- dyrektor WUP w Warszawie.
  1. Rozmowa z Tomaszem Sieradzem o podstawowych założeniach tworzenia miejsc opieki
  2. Rozmowa z Emilią Jędrej o kryteriach i warunkach udziału w konkursie
  3. Rozmowa z Tomaszem Sieradzem o realizacji żłobkowych projektów

 

"Żłobki na Mazowszu"


Poznajcie efekty naszych działań! Specjalnie dla Was nagraliśmy audycje z założycielami żłobków na Mazowszu. Zapraszamy do wysłuchania historii trzech beneficjentów opowiadających o swoich wyzwaniach, obawach…i satysfakcji z pierwszych dni funkcjonowania żłobków, które zmieniły ich życie. Audycje emitowane były na antenie Radia Plus Radom KRDP Ciechanów, KRDP Płock, KRP Siedlce, OKO Ostrołęki, Radia dla Ciebie w październiku 2018 r. Zapraszamy do ich wysłuchania!
 
  1. Rozmowa z  Edytą Jóźwiak- naczelnik Wydziału Wsparcia Dziecka i Rodziny w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych w Urzędzie Miasta st. Warszawy o żłobkach
    na Białołęce
  2. Rozmowa z  Ewą Chojnacką-  założycielką żłobka „Kacperek" w Radomiu
  3. Rozmowa z Janem Osiejem-  z-cą  wójta Gminy Siedlce o założeniu gminnego żłobka w Chodowie


„Żłobki na start"


Promowanie idei nowych miejsc opieki dla dzieci było prawdziwym wyzwaniem. Posłuchajcie jak opowiadały o tym osoby wspierające realizację projektów na Mazowszu!
  1. Rozmowa z Emilią Jędrej, wicedyrektorem ds. Funduszy Europejskich w WUP w Warszawie;
  2. Rozmowa z Maciejem Fijałkowskim-  dyrektorem Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta st. Warszawy oraz Anna Marią Grabek- kierownikiem Wydziału Wdrażania Projektów Konkursowych w WUP  w Warszawie;
  3. Rozmowa z Tomaszem Sieradzem – dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.